Vše na co si zpomenete

hry online zdarma pro všechny
share-rapid

Chat

Reklama24

Aukro

Návody

Jak si uvázat kravatu na několik způsobů

Také máte problémy se zavázáním kravaty.
Pokud ano, tak se koukněte sem a budete ji umět zavázat na několik způsobů!!
JAK SI ZAVÁZAT KRAVATU

 

Už dlouho mi na nástěnce před počítačem zavazí maličký manuálek, kterak si uvázat kravatu nebo motýlka. Konečně jsem ho nascanoval a pro ty z vás, co to neumí, tak tady je návod:

Uzel Manhattan

Uzel Manhattan patří k nejznámějším a nejpoužívanějším uzlům na kravaty. Používá se u kravat užších fazón a hodí se k dennímu nošení. Vhodné ke košilím s tuhým límcem a krátkými špičkami.

Kravata – uzel Manhattan

Uzel Windsor

Jedná se o velmi objemný trojúhelníkový uzel, který lze nejlépe aplikovat na širší kravaty. Je vhodný ke košilím se široce rozevřenými krátkými špičkami.

Kravata – uzel Windsor

Long

Jedná se o volnější uzel, který se příliš neutahuje. Je vhodný k límcům s delšími špičkami.

Kravata – uzel Long

Kravatový šátek

Kravatový šátek

Vázací motýlek

Vázací motýlek

A co považuji za úplný vrchol umění, tak to je umění uvázat si vázacího motýlka. Ale kdo z běžných smrtelníků dnes vlastní frak, aby si k němu mohl vzít motýlka.

Historie vzniku kravaty

Jen tak pro zajímavost jsem zjistil, že kravaty se datují od roku 1660, kdy za vlády Ludvíka XIV. Tvořili ve Francii cizineckou legii Chorvaté, součástí jejichž uniformy byly šátky uvázané na speciální ozdobný uzel. Potom zkomolením francouzského Croate (Chorvat) vzniklo francouzské slovo Cravate, tedy kravata. Samozřejmou součástí oděvu se stala kravata kolem 18. a 19. století.

Poslední komentáře
16.10.2009 19:57:20: Našel jsem zajímavou foto animaci na uvázání kravatových uzlů WINDSOR a MANHATTAN zde: http://www.so...